SISTEM AIR TECNO STAR DUAL POWER 3116.2TS központi porszívó

Leírás

Központi porszívó

ALKALMAZÁSI TERÜLET
A TECNO Star központi porszívószívó nagyobb lakossági, kisebb szolgáltató ipari felhasználásra készül a következő paraméterek figyelembevételével:
- Maximális takarítandó felület 300-tól 450 m2-ig terjed;
- 50 mm átmérőjű csőhálózathoz csatlakozik 63mm-es gépbecsatlakozással;
- Egyfázisú betáplálás 230 V ac;
- A beszívott levegőt a kültérbe vezeti;
- Egyidejűleg maximálisan két felhasználó használhatja(megfelelő méretezés esetén).

BEÉPÍTÉSI JAVASLAT
A TECNO Star központi porszívó kifújási oldalát olyan csőhöz kell csatlakoztatni, amelyen keresztül a különleges szűrőrendszer által ki nem szűrhető mikrorészecskék, mikroorganizmusok a kültérbe tudnak távozni. A legalkalmasabbak azok a háztartási helyiségek, gépházak, amelyek tökéletesen védve vannak az időjárás viszontagságaitól, a nedvességtől és a nagy hőmérsékletingadozástól. A beszerelés helyének távol kell esni továbbá a hőforrásoktól, kazántól, fűtőtesttől ( MEGJEGYZÉS: IP 20-as védettségű ).
Tanácsoljuk, hogy már az épület megtervezésekor úgy alakítsák ki a központi porszívó helyét, hogy ideálisan csatlakozzon mind a beszívó mind a kifújócsőhálózathoz, kényelmesen hozzáférhető legyen használat ill. karbantartás során és körülötte legyen elegendő szabad tér a megfelelő légmozgás biztosítása végett..
Szerkezeti felépítésének következtében kétoldali beszívó csatlakozással rendelkezik, amelynek köszönhetően jobb- és baloldalról is beköthető. Több emeletes épület esetén a legalsó szinten tanácsos a központi porszívó elhelyezése.

KIVÁLASZTÁSI TÁBLÁZAT
A TECNO Star Dual Power központi porszívó nagyobb lakossági és szolgáltató ipari épületek takarítását szolgálja
max. 450 m2-es alapterületig.

Egyéb paraméterek:
- hosszabb élettartam a biztonsági vákuumszelepnek és a lágyindítású motornak köszönhetően;
-“Turbo” üzemmódban lehetőség nyílik mindkét motor egyidejű működésére a nagyobb szívóerő érdekében;
- könnyen kezelhető kijelző;
- lábakon álló stabil, fém vázszerkezet;
- kerekeken guruló porgyűjtő tartály gumírozott kioldó karral.

MŰSZAKI JELLEMZŐK
A TECNO Star Dual Power központi porszívó tervezésének és gyártásának valamennyi művelete az érvényben lévő normatívák, európai úniós előírások szigorú betartásával történt. Ezentúl különös figyelmet szenteltünk a funkcionalitás, a megfelelő szívóerő és a használat során felmerülő igények magas szintű kielégítésére.

Egyéb paraméterek:
- kétoldali beszívó csatlakozás: jobbról és balról is beköthető csőhálózatok;
- programozható intelligens vezérlés, amely jelzi a karbantartási ciklusok időszerűségét (porgyűjtő tartály ürítés, szűrőbetét tisztítás, szénkefe csere);
- többszörös szigetelésű, hangelnyelő motortér;
- vízzel mosható, L osztályos szűrőképességű poliészter szűrőbetét;
- kerekeken guruló, 62 liter kapacitású, fém porgyűjtő tartály;
- lágyindítású, szénkefés, direkthűtésű motor: kisebb fogyasztás és nagyobb élettartam;
- intelligens motorvédelem: túlmelegedés esetén kikapcsolja, majd automatikusan visszakapcsolja a motort.

A KÖZPONTI PORSZÍVÓ RÖGZÍTÉSE
A központi porszívó nem igényel különleges rögzítési módot. Mindazonáltal a működési hely kiválasztásakor ügyeljünk a következőkre, hogy a központi porszívó tökéletesen és biztonságosan működhessen:
- tökéletesen sima, vízszintes felületre helyezzük;
- a felület legyen szilárd, vibrációmentes.
Fontos még, hogy a lábai ki legyenek egyensúlyozva, a központi porszívó stabilan álljon.

CSATLAKOZATÁS A CSŐRENDSZERHEZ
A központi porszívók kétoldali beszívó/kifújó csatlakozással rendelkeznek, amelynek köszönhetően akár jobb- és baloldalról is beköthetőek.

Megjegyzés: A zajszint értéke nominális. Ezek az értékek módosulhatnak attól függően, hogy a központi porszívó hova és milyen módon kerül beszerelésre.

TERMÉKJELLEMZŐK
- Egyfázisú betáplálás 220/240 V ac
- Intelligens vezérlés a készülék állapotának és a karbantartási ciklusok kijelzésére
- 2 motoros: rácsatlakoztatható két különálló vagy egy vezérlőhálózat, “Turbo” üzemmód